Resident Evil 4 remake Umbrella Raccoon City Alcina Dimitrescu Tyrant RE:Verse Face Eater Cow-headed Ganado

Capcom

Capcom Co. Ltd. je japonská společnost působící ve videoherním odvětví, založená roku 1979 se sídlem v Osace (Japonsko) a zaměstnávající téměř tři tisíce lidí. Je šestnáctým největším videoherním vydavatelským domem na světě.

Působí V USA, Evropě a Asii, zabývá se vývojem a vydáváním videoher pro počítače, herní konzole i přenosná zařízení včetně mobilních telefonů, videoher převážně vlastních značek, z nichž tou nejprodávanější s přesahem 125 milionů prodaných kopií je Resident Evil. Mezi špičku nejúspěšnějších značek Capcomu se řadí také Monster Hunter, Street Fighter, Mega Man, Devil May Cry nebo Dead Rising.

V Japonsku společnost provozuje již tradičně také arkádové, pachinko a pachislot automaty v Capcom Plaza Centrech a restaurace na motivy svých značek. Ve spolupráci s desítkami, ne-li stovkami dalších společností napříč světem nechává Capcom vydávat licencované komiksy, knihy, vyrábět nejrůznější sběratelské předměty, figurky, repliky, sochy a mnoho dalšího. Pod licencemi Capcomu také vznikají filmy a seriály.


Mohlo by vás také zajímat


Novinky


Komunita


Další sekce


Očekávané tituly

⤋ Hry
Resident Evil IX
Nový remake
Nový spin-off

⤋ Filmy
Nový animovaný film

AktualizaceO nás Napište nám Redakce Historie webu Optimalizace Partneři Autorská práva

© 2018-2023 Biohazard Europe, Capcom co. Ltd., Resident Evil™
Je zakázáno kopírovat jakýkoliv obsah z tohoto webu do jiných webových stránek či jiných forem médií bez souhlasu administrátora!